Informacja o turniejach BRD w Powiecie Parczewskim

15 maja 2015

14 maja 2015r. w Gimnazjum w Dębowej Kłodzie parczewscy policjanci przeprowadzili Powiatowy Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięło w nim udział 12 szkół podstawowych oraz 4 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu parczewskiego. Każdy z uczestników rozwiązywał test wiedzy o ruchu drogowym, następnie rywalizacja przeniosła się do miasteczka ruchu drogowego i na tor przeszkód. Zarówno uliczki miasteczka rowerowego jak i tor przeszkód należało pokonać na rowerze. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze. To już kolejne edycje tych zmagań, które za każdym razem dostarczają wielu pozytywnych emocji. Nad prawidłowością ich przebiegu czuwali parczewscy policjanci.

Po podliczeniu punktacji najlepszą szkołą okazała się Szkoła Podstawowa w Jabłoniu. Natomiast najlepszą szkołą gimnazjalną Gimnazjum w Jabłoniu. Szkoły reprezentować będą powiat parczewski w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W indywidualnej kategorii szkół podstawowych ze Szkoły Podstawowej w Jabłoniu zwyciężyła Justyna Wołosowicz, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych współzawodników pokonał Brajan Chacewicz z Gimnazjum w Jabłoniu. Młodzież wykazała się bardzo dobrą znajomością przepisów w ruchu drogowym i doskonałą umiejętnością w jeździe rowerem.

Co roku możemy liczyć na życzliwość sponsorów, dzięki nim i w tym roku uczestnicy konkursu BRD otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. W tym miejscu serdecznie im za to dziękujemy.

Tekst: Rzecznik Komendy Powiatowej Policji z Parczewa – Anna Kopeć.

Zapraszamy do Galerii!

Skip to content