Miasteczko ruchu drogowego przy bialskim WORD to nowoczesna inwestycja, dostosowana do potrzeb regionu. Nasze bezpieczeństwo na drodze i w jej obrębie jest uzależnione od wielu czynników. Dzięki wizualizacji i edukacji potrafimy przewidzieć każdą, nawet najbardziej nietypową sytuację, która może ocalić zdrowie i życie nasze oraz najbliższych.

Wojciech Babicz, Dyrektor WORD w Białej Podlaskiej: W sposób szczególny powinniśmy zwrócić uwagę na najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dzieci i młodzież szkolna wiedzą już coraz więcej na temat bezpieczeństwa, dlatego liczba wypadków z ich udziałem stale maleje. Jednak zmieniające się przepisy, dotyczące poruszania się i pierwszeństwa na przejściach dla pieszych oraz nowe środki komunikacji, do których zaliczymy przede wszystkim elektryczne hulajnogi, skłaniają nas do poszerzania edukacji i wprowadzania nowoczesnych metod.

Zmienia się także infrastruktura miejska, która kładzie większy nacisk na swobodne poruszanie się rowerzystów. Dlatego tak ważne jest budowanie świadomości i reagowanie wtedy, kiedy jest na to czas. Z takich potrzeb wyrosła idea stacjonarnego miasteczka ruchu drogowego w Białej Podlaskiej.

Nasze miasteczko posiada:

– asfaltowe jezdnie i chodniki, które odzwierciedlają rzeczywisty ruch drogowy,

– odpowiednie oznakowanie i sygnalizację świetlną,

– mini przejazd kolejowy,

– oznaczenie stref zamieszkania i przejścia dla pieszych.

Oferujemy:

– materiały edukacyjne dla dzieci w ramach akcji Bezpieczna droga do szkoły,

-udostępnienie rowerów, hulajnóg elektrycznych, kasków oraz infrastruktury do przeprowadzenia egzaminu na kartę rowerową,

– symulatory dachowania oraz zderzenia,

-udostępnienie sali audiowizualnej,

– zadaszone, oświetlone i klimatyzowane miejsce na grupowe spotkania,

– miejsce do organizacji ogniska i grilla.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt poprzez e-mail: miasteczko@wordbp.pl lub telefoniczny 609 874 084 lub 83 342 58 20 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 .

Honorowy patronat nad akcją Bezpieczna droga do szkoły objął senator RP Grzegorz Bierecki oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Regulamin użytkowania Miasteczka Ruchu Drogowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej

Od poniedziałku do piątku Miasteczko Ruchu Drogowego dostępne jest wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji dla zorganizowanych grup szkolnych.

Rodziców, którzy chcą skorzystać z miasteczka zapraszamy z dziećmi w każdą pracująca w WORD sobotę w godz. 9:00 – 14:00.

W celu dokonania rezerwacji prosimy o kliknięcie na dowolny dostępny dzień w kalendarzu i uzupełnienie poniższego formularza.

Wczytuję kalendarz...
Powered by Booking Calendar
-
Dostępne
 
-
Zarezerwowane
 
-
Oczekujące
Skip to content