DZIEŃ OTWARTY Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej

04 września 2011

Dnia 4 września 2011 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej odbył się „Dzień Otwarty”, który miał na celu nie tylko utrwalenie przepisów ruchu drogowego ale także przybliżyć wszystkim zainteresowanym zadania jakie na co dzień realizuje ośrodek.

Impreza odbyła się przy merytorycznym wsparciu:

 • Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej,
 • Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej:
  • Wydział Ruchu Drogowego,
  • Wydział Prewencji,
 • studentów z Koła Naukowego „Erka” działającego w Instytucie Pielęgniarstwa w Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej,
 • Komisji Motocyklowej „Grom” Automobilklubu Bialskopodlaskiego.

Cele imprezy:

 • utrwalenie wiadomości na temat przepisów ruchu drogowego,
 • utrwalenie właściwej postawy uczestników ruchu drogowego,
 • nauka udzielania pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków.

Uroczystego otwarcia dokonał Zastępca Dyrektora WORD Pan Arkadiusz Maksymiuk. Impreza rozpoczęła się od pokazu działań ratowniczych Straży Pożarnej. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu przeprowadzili pokaz uwalniania rannej osoby z samochodu. Ofiarę wypadku przekazano następnie ratownikom medycznym z koła naukowego. Przybyli goście mogli zapoznać się ze sprzętem jakim dysponuje Straż Pożarna, nauczyć się w jaki sposób udzielać poszkodowanym w wypadkach pierwszej pomocy przedmedycznej. Wiele emocji wzbudził pokaz motocyklowy przeprowadzony przez członków „Gromu” oraz policyjnego samochodu i motocykla. Dzięki uprzejmości Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach przybyli goście mogli osobiście przekonać się jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas korzystania z symulatora zderzeń.

Dla najmłodszych przewidziano przejażdżkę bryczką oraz malowanie buzi, do której ustawiła się długa kolejka. Podczas imprezy policjanci oznakowali rowery, odbyły się także egzaminy praktyczne na kartę motorowerową. Dla wszystkich uczestników przewidziano słodki poczęstunek.

Dla starszych uczestników odbyło się praktyczne szkolenie z przepisów ruchu drogowego, które zakończyło się konkursem „ Rowerowy tor przeszkód” w dwóch grupach wiekowych: „Małe i duże rowery”. W grupie „Małe rowery” I miejsce zajął Jakub Bolesta, II miejsce zajęła Natalia Kondraciuk a III miejsce Kamila Malinowska. W grupie „Duże rowery” I miejsce zajął Kamil Jasiński, II miejsce Michał Połynka, III miejsce Mateusz Ossowski.

Wszystkim uczestnikom konkursu rozdano elementy odblaskowe (kaski, kamizelki i zawieszki), które znacznie wpływają na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg.

Członkowie Klubu „Grom” wzięli udział w Motocyklowej Próbie Sprawnościowej, w której I miejsce zajął Mateusz Parafiniuk, II miejsce zajął Mirosław Stefaniuk a III Krzysztof Konstanciuk.

Dużym zainteresowaniem wśród kandydatów na kierowców cieszyła się jazda próbna z egzaminatorem WORD.

O zestaw kosmetyków samochodowych oraz inne nagrody rywalizowali posiadacze prawa jazdy kat. B, którzy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w konkursie jazdy samochodem wyposażonym w talerz Stewarta sprawdzającym płynność jazdy. W konkursie tym I miejsce zajął Tomasz Orzechowski, II miejsce Grzegorz Chromiec a III Kamil Maksymiuk. Wszyscy odebrali nagrody z rąk Dyrektora Arkadiusza Maksymiuka.

Uczestnicy festynu mieli możliwość sprawdzić swoją koordynację ruchową i refleks po założeniu alkogogli czyli okularów symulujących upośledzenie zmysłów, występujące po spożyciu alkoholu.

Zapraszamy do galerii!

Skip to content