Informacja o turniejach BRD uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miasta Biała Podlaska i powiatu Bialskiego w 2017 r.

30 kwietnia 2017

Co roku, wiosną odbywają się Eliminacje Ogólnopolskich Turnieji Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorami tegorocznych Eliminacji Turniejów BRD oraz Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego byli: Urząd Miasta w Białej Podlaskiej, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, Zamiejscowy Oddział Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej, Klub Motocyklowy „GROM”, Automobilklub Bialskopodlaski, Urząd Gminy Kodeń, Urząd Gminy Biała Podlaska, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu, Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Ciciborze Dużym.

Jako pierwsi swoje zmagania rozpoczęli 26 kwietnia 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu uczniowie 12 szkół podstawowych. Finał Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uczniów szkół podstawowych z Powiatu Bialskiego i Miasta Biała Podlaska, wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu w składzie: Klaudia Fedoruk, Gabrysie Dobrowolska, Michał Kaczor i Michał Karmel. Miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa z Małaszewicz, a trzecie Szkoła Podstawowa z Wólki Dobryńskiej.

Jako kolejni 27 kwietnia 2017 r. walczyło 12 drużyn gimnazjalistów. Zwycięscami Finału Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uczniów szkół gimnazjalnych z terenu Miasta Biała Podlaska i Powiatu Bialskiego, który odbył się w Publicznym Gimnazjum w Ciciborze Dużym, zostali uczniowie Gimnazjum w Łomazach: Dominika Golba, Antoni Bielecki, Michał Kowieski. Miejsce drugie zajęło Gimnazjum w Zalesiu a trzecie Gimnazjum nr 4 z Białej Podlaskiej.

29 kwietnia 2017 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej odbył się finał Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszymi umiejętnościami i wiedzą wykazali się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Białej Podlaskiej: Jan Derkacz, Mateusz Harasimiuk i Krzysztof Kozaczuk. Na drugim miejscu znalazł się Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej a trzecie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Zawodowych nr 2 w Białej Podlaskiej.

Pragniemy serdecznie podziękować współorganizatorom tegorocznych Turniejów za profesjonalne przygotowanie imprez, wspaniałą, życzliwą atmosferę i zapewnienie uczestnikom troskliwej opieki przez cały czas trwania zawodów. Na szczególne podziękowania zasługują również osoby: policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, Studenci Ratownictwa Medycznego z Koła Naukowego „Erka” działającego przy Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, przedstawiciele klubu motocyklowego „GROM” i Autombilklubu Bialskopodlaskiego, których wiedza i umiejętności pozwoliły na szybkie, sprawne i bezpieczne przeprowadzenie turniejów.

Oprócz nagród i pucharów jak co roku zwycięskie drużyny miały możliwość reprezentowania naszego powiatu w eliminacjach wojewódzkich turniejów.

Wszystkie szkoły naszego powiatu zapraszamy w przyszłym roku do udziału w kolejnej edycji turniejów.

Skip to content