Informacja o turniejach BRD w 2012 r.

23 kwietnia 2012

Wzorem lat ubiegłych także w 2012 r. Urząd Miasta w Białej Podlaskiej, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, Oddział Zamiejscowy Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej, Automobilklub Bialski zorganizowały Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Białej Podlaskiej i Powiatu Bialskiego oraz Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Białej Podlaskiej i Powiatu Bialskiego. W tym roku współorganizatorami turniejów były Urzędy Gminy w Rokitnie i Białej Podlaskiej.

W dniu 19 kwietnia 2012 r. w Gimnazjum w Rokitnie miał miejsce Finał Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uczniów szkół gimnazjalnych z Powiatu Bialskiego i Miasta Biała Podlaska. Swoich umiejętności próbowali uczniowie z 15 trzyosobowych drużyn.

Najlepsi uczestnicy i drużyny otrzymali puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez:
1. Za zajęcie I Miejsca Puchar Starosty Bialskiego otrzymało Publiczne Gimnazjum w Zalesiu:
a) Jakub Kurowski
b) Mateusz Stawowski
c) Mateusz Taranowicz

2. Za zajęcie II Miejsca Puchar Wójta Gminy Rokitno otrzymało Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach:
a) Marcin Bielecki
b) Arkadiusz Wiński
c) Artur Teleczyński

3. Za zajęcie III Miejsca puchar Dyrektora WORD otrzymało Publiczne Gimnazjum w Kobylanach:
a) Dawid Nowik
b) Paweł Łukasiak
c) Karol Żmińczuk

Najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji indywidualnej został Piotr Dragan uczeń Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wisznicach.

Szkoła Podstawowa w Ciciborze Dużym w dniu 20 kwietnia 2012 r. była gospodarzem Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uczniów szkół podstawowych z Powiatu Bialskiego i Miasta Biała Podlaska. Do udziału w Turnieju zgłosiło się 20 drużyn.

Po zakończeniu eliminacji Turnieju najlepsze zespoły otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez:

1. Za zajęcie I Miejsca Puchar Starosty Bialskiego otrzymała Szkoła Podstawowa w Zalesiu:
a) Paweł Korniluk
b) Piotr Kożuchowski
c) Szymon Dobrowolski

2. Za zajęcie II Miejsca Puchar Wójta Gminy Biała Podlaska otrzymała Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej:
a) Mateusz Babula
b) Dominik Panasiuk
c) Kamil Litwiniuk

3. Za zajęcie III Miejsca puchar Dyrektora WORD otrzymała Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach:
a) Aleksandra Sacharczuk
b) Magdalena Tokarska
c) Maciej Nazarewicz

Najlepszym zawodnikiem indywidualnie został Paweł Korniluk ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu.

21 kwietnia 2012 r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej odbył się Finał Eliminacji Powiatowych Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Bialskiego i Miasta Biała Podlaska. W turnieju wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn. Uczestnicy Turnieju zmierzyli się z testem ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, oraz konkurencją obsługi motoroweru. Każdy uczestnik musiał też wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy. Następnie przeprowadzono część praktyczną turnieju, która dotyczyła technicznej jazdy motorowerem i samochodem osobowym z tzw. talerzem Stewarta.

Najlepiej z tymi zadaniami poradziła sobie reprezentacja z Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Żwirki i Wigury w Białej Podlaskiej – która otrzymała puchar i nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska:
a) Piotr Borkowski
b) Marcin Franczuk
c) Aleksander Tomczak

Dalsza klasyfikacja przedstawia się następująco:

II miejsce i puchar Starosty Bialskiego otrzymało II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej:
a) Mateusz Pilipczuk
b) Tomasz Pawelczyk
c) Mateusz Kaliszewski

III miejsce i puchar Dyrektora WORD otrzymało Zespół Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim
a) Grzegorz Mirończuk
b) Jakub Nowicki
c) Krzysztof Kociubiński

Najlepsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął Aleksander Tomczak z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Żwirki i Wigury w Białej Podlaskiej.

Pragniemy serdecznie podziękować współorganizatorom tegorocznych Turniejów za profesjonalne przygotowanie imprez, wspaniałą, życzliwą atmosferę i zapewnienie uczestnikom troskliwej opieki przez cały czas trwania zawodów, a mianowicie:
Panu Dariuszowi Szkodzińskiemu – Komendantowi Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej
Panu Tadeuszowi Łazowskiemu – Staroście Powiatu Bialskiego
Panu Andrzejowi Czapskiemu – Prezydentowi Miasta Biała Podlaska
Panu Andrzejowi Mironiukowi – Kierownikowi Oddziału Zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej
Panu Jackowi Szewczukowi – Wójtowi Gminy Rokitnie
Panu Wiesławowi Panasiukowi – Wójtowi Gminy Biała Podlaska
Panu Markowi Łysakowskiemu – Prezesowi Automobilklubu Bialskiego
Pani Bożenie Gonciarz – Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rokitnie
Panu Sławomirowi Adachowi – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Ciciborze Dużym
Pani Annie Ślifirczyk – Kierownikowi Zakładu Ratownictwa Medycznego Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
Paniom Annie Bida, Bożenie Marczewskiej oraz Magdalenie Białkowskiej – Studentom Ratownictwa Medycznego z Koła Naukowego „Erka” działającego przy Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Trzej najlepsi zawodnicy w poszczególnych Turniejach otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez Panią Helenę Wasilewską Prezes Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej oraz Pana Janusza Filipiuka Kierownika Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białej Podlaskiej.

Wszystkie drużyny biorące udział w turniejach reprezentowały wysoki poziom. Warunki, które organizatorzy i gospodarze zapewnili zespołom sprawiły, że uczestnicy wspaniale się bawili i na pewno miło będą wspominali te zawody. Mamy nadzieję, że wszyscy wspomniani sponsorzy i współorganizatorzy wejdą na stałe do corocznego kalendarza imprez o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym i będą wzorem dla organizatorów podobnych turniejów.

Zapraszamy wszystkich do naszej GALERII gdzie można obejrzeć wiele zdjęć z poszczególnych imprez.

Skip to content