Informacja o turniejach BRD w 2014 r.

30 maja 2014

W miesiącu maju 2014 r. Urząd Miasta w Białej Podlaskiej, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, Oddział Zamiejscowy Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej, Automobilklub Bialski zorganizowały Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Białej Podlaskiej i Powiatu Bialskiego oraz Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Białej Podlaskiej i Powiatu Bialskiego.

W tym roku współorganizatorami turniejów były Urząd Gminy w Konstantynowie i Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski.

Współorganizatorami i fundatorami nagród tegorocznych Turniejów byli również: – KRUS w Białej Podlaskiej, – Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, – UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Przedstawicielstwo w Białej Podlaskiej.

Swój wkład w przebieg turniejów podobnie jak w latach ubiegłych mieli także Studenci Ratownictwa Medycznego z Koła Naukowego „Erka” działającego przy Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

8 maja 2014 r. w Zespole Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim miał miejsce Finał Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uczniów szkół podstawowych z Powiatu Bialskiego i Miasta Biała Podlaska. Swoich umiejętności próbowali uczniowie 18 szkół w czteroosobowych drużynach.

Trzy pierwsze miejsca zajęły reprezentacje szkół:

Miejsce 1 – Szkoła Podstawowa z Łomaz, w składzie: Dominika Golba, Katarzyna Sucharzewska, Michał Kowieski, Jakub Bańkowski.

Miejsce 2 – Szkoła Podstawowa z Zalesia,

Miejsce 3 – Szkoła Podstawowa z Małaszewicz.

Najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji indywidualnej został Michał Kowieski uczeń Szkoły Podstawowej w Łomazach.

9 maja 2014 r. w Gimnazjum im. C. Norwida w Konstantynowie odbył się Finał Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uczniów szkół gimnazjalnych z Powiatu Bialskiego i Miasta Biała Podlaska. Swoich umiejętności próbowało 12 trzyosobowych drużyn.

Na podium stanęły reprezentacje szkół:

Miejsce 1 – Szkoła Podstawowa z Zalesia, w składzie: Szymon Dobrowolski, Piotr Korniluk, Paweł Korniluk.

Miejsce 2 – Szkoła Podstawowa z Zalesia,

Miejsce 3 – Szkoła Podstawowa z Małaszewicz.

Najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji indywidualnej został Paweł Korniluk uczeń Gimnazjum w Zalesiu.

17 maja 2014 r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej odbył się Finał Eliminacji Powiatowych Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Bialskiego i Miasta Biała Podlaska. W turnieju wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn.

W finale powiatowym ogólnopolskiego MTM najlepsi byli:

Miejsce 1 – I Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej,

Miejsce 2 – Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzecu Podlaskim,

Miejsce 3 – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w z Białej Podlaskiej,

Zwycięska drużyna startowała w składzie:

– Rafał Mitura,
– Michał Goławski,
– Adrian Lewczuk.

Najlepsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął Rafał Mitura z I Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej.

Zwycięzcy w każdej z kategorii reprezentować będą powiat bialski w finałach wojewódzkich. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy wiedzy, zaangażowania i woli walki. Opiekunom drużyn dziękujemy za wkład włożony w przygotowanie zawodników do turniejów.

Skip to content