Informacja o turniejach BRD w Powiecie Łukowskim

29 kwietnia 2015

FINAŁ ELIMINACJI POWIATOWYCH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BRD DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

28 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Krynce odbył się Finał Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy Turnieju, jak co roku, musieli się zmierzyć z testem wiedzy o ruchu drogowym, torem przeszkód, a także wykazać się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Po podliczeniu wyników, I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Krynce. Hubert Niedziółka, Weronika Soćko – uczniowie z kl. VI, Żaneta Pastor i Igor Księcio z kl. V członkowie zwycięskiej drużyny otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Dla szkoły wywalczyli puchar i dyplom. II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Prawdzie Starej, a III miejsce Szkoła Podstawowa w Krzówce.

W klasyfikacji indywidualnej I miejsce i dyplom dla najlepszego zawodnika zdobył Hubert Niedziółka. Drużynę do turnieju przygotowywała Pani Bogusława Kędziora. Gratulujemy.

FINAŁ ELIMINACJI POWIATOWYCH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BRD DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH.

Dnia 29 kwietnia 2015r. odbył się Finał Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla szkół gimnazjalnych. Uczestników Turnieju przywitała niesprzyjająca aura. Chłodny wiatr i niska temperatura nie ułatwiała wykonywania skomplikowanych manewrów na torze przeszkód. Na zawodników w tym roku czekały trudniejsze niż w latach ubiegłych testy i tor, do którego doszły nowe przeszkody. Drużyny musiały wykazać się także dużą wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku drogowego.

I miejsce wywalczyła drużyna z Gimnazjum w Krynce w składzie: Maciej Czerski, Aleksander Jurek, Michał Bartosiewicz. II miejsce Gimnazjum w Zalesiu, III miejsce Gimnazjum w Staninie.

Po podsumowaniu wszystkich konkurencji najlepszymi zawodnikami okazali się uczniowie z Krynki. I miejsce indywidualnie zdobył Maciej Czerski, II miejsce Aleksander Jurek iIII miejsce Michał Bartosiewicz. Zwycięską drużynę przygotowywała Pani Bogusława Kędziora. Wielotygodniowe przygotowania do Turnieju przyniosły efekty w postaci nagród, dyplomów i pucharów dla szkół.

Uczestnikom gratulujemy sukcesów, a opiekunom drużyn wytrwałości w pracy z młodzieżą.

Tekst: Agnieszka Dmowska

Skip to content