XVI Wojewódzkie Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Ludowych Zespołów Sportowych dotyczące konkursu z zakresu Bezpieczeństwo ruchu drogowego

27 lipca 2015

W dniu 26 lipca na terenie MOSiR w Parczewie odbył się konkurs bezpieczeństwa w ruchu drogowym który skierowany był do osób z rocznika 2000 i młodsi oraz do rocznika 1999 i starsi. Konkurs podzielony był na dwa etapy:

– pierwszy z nich dotyczył testów ze znajomości prawa w ruchu drogowym (ułożyli pracownicy WORD Biała Podlaska).

– drugi natomiast dotyczył sprawdzenia umiejętności na rowerowym torze przeszkód. Zawodnicy startujący na torze mieli do pokonania takie przeszkody jak: slalom miedzy tyczkami, przejazd pod poprzeczką, ósemką, przejazd po rynience, rzut do celu w czasie jazdy.

Egzamin w zakresie teorii przeprowadzili pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej w osobach: Andrzej Kacik- Sędzia Konkurencji, Anna Pawluczuk- Sekretarz.

Jazdę po rowerowym torze przeszkód przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie z Wydziału Ruchu Drogowego.

Do konkursu przystąpiło 77 osób z terenu województwa lubelskiego.

Najlepsze osoby (w zakresie trzech pierwszych miejsc) zostały nagrodzone przez Pana Arkadiusza Maksymiuka – Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, pakietami bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Skip to content